Pochování basy

Každý rok je v Polance ukončována plesová sezona naší tradiční akcí - Pochováním basy. Každý rok na tuto akci připravuje stará garda doplněná talenty z družstva mužů vystoupení. A každý rok stojíme před zásadním problémem - vymyslet vhodný námět a sepsat scénář.

Naštěstí se můžeme spolehnout na to, že máme k dispozici mimořádně schopné herce, kteří zahrají jakkoliv náročnou roli a to kdykoliv - občas dokonce i při premiéře. Pouze z důvodu horší akustiky sálu používají scénaristé v rozhovorech namísto vět typu "Dobrý den! Mohu vás vážený pane požádat, abyste laskavě ustoupil kousek stranou a umožnil mi tak projít?", raději kratší a zvukově výraznější věty typu "Uhni, jdu!". V žádném případě to není kvůli tomu, že bychom si snad delší věty nebyli schopni zapamatovat.

2010: Mlčení broučků

Masový vrah Červ-otoč zprovodil ze světa celou řadu dřevěných hrdinů a sežral dokonce i basu. Až poté se podařilo jeho řádění ukončit. Zásluhu na tom mají především absolvent plzeňských práv Brouk Pytlík, jeho sekretářka světluška Světlanka, zásahová jednotka škvorů a také řadoví svědci pan Můra, pan Hovnivál a pan šnek Kevin.

Pochování basy 2010

Jeho ctihodnost soudce Pytlík a světluška Světlanka uprostřed vyšetřování

2008: Americký radar v Polance!

Zatímco naši volení zástupci v parlamentu se o radaru stále ještě nedohodli, my jsme v tom měli jasno hned a také jsme k tomuto tématu přinesli celou řadu exkluzivních informací.

Jmenuji se Igor ... Hnízdo

Jmenuji se Igor … Hnízdo

2007: Asterix a Radegast

Scénář pro rok 2007 přivedl na naše jeviště oblíbené komiksové hrdiny Asterixe a Obelixe, kteří se snaží po smrti druida Panoramixe najít recept na nový kouzelný nápoj.

Asterix a Obelix

Závěrečný smuteční pochod: Asterix nese Idefixe, za ním kráčí mohutný Obelix.

Asterix a Obelix

Závěrečný smuteční pochod: Nebožku "basu" nesou na marách vpředu Hiphoper s Obelixem, vzdadu to jistí dezorientovaný Amundsen

2006: Zdravotnictví podle Dr. Ratha

Nemohli jsme jinak, než se zastat našeho velmi oblíbeného ministra. Chtěli jsme mu vyjádřit podporu a vysvětlit lidem jeho geniální myšlenky a čisté úmysly. Dodnes sami nevíme, kde se to celé zvrtlo, že nakonec dostal pan ministr na holou...

2005: Vinetů a Ould Šetrhend

Nemohli jsme již déle snážet, jak Karel May zkreslil historii vzniku přátelství mezi slavným náčelníkem Apačů a jeho bílým bratrem. Pokusili jsme se tedy o rekonstrukci celého příběhu. Sami jsem byli překvapeni, k jakým závěrům jsme na základě vědeckých faktů došli.

Přátelství rudých a bledých tváří vydrželo i po skončení vystoupení

2004: Ze života hmyzu

Čmeláčci, Pučmeloun, Pytlík, Ferda. Emanuel a další hmyzí hrdinové se představili v dramatickém příběhu o únosu a jeho vyšetřování. Aby se herci dokázali lépe vcítit do svých rolí, připíjeli na zkouškách Biolitem a kouřili cigarety napuštěné Raidem - a výsledek stál opravdu za to.

2003: Fil Marlou znovu zasahuje

Slavný detektiv přijíždí řešit jeden ze svých nejtěžších případů. Zpočátku je po příjezdu do postkomunistické vesnice zaskočen, ale nakonec díky svému kapitalistickému intelektu triumfuje. A pamatujete si, jak jsme o holiče naštvali Miloš Zemana otázkou, zda chce ostříhat na havla?

2002: Večerníček

Tak to byl jeden z našich nejlepších kousků. Vochomůrka rozbije sluníčkovou basu, Křemílek ho práskne a Večerníček provádí vyšetřování. Mimo jiné jsme mohli vidě, jak nasr.ný šnek Kevin zahodí domek a stane se bezdomovcem.

2000: Major Zeman triumfuje

Přímo před zraky diváků dojde ke zločinu. Celá plejáda slavných detektivů přijíždí a marně se znaží případ vyřešit. Naštěstí je mezi diváky přítomen i major Honza Zeman, který se (ač mimo službu) nechá přemluvit a případ vyřeší. Vrahem tenkrát nebyl zahradník, ale James Bond.

1999: Přímý přenos TV Nova

Štáb televize Nova přijíždí do Polanky natočit významnou kulturní událost, na kterou jsou pozvány přední světové celebrity. Ty sice nakonec nepřijedou, ale štáb má štěstí - dojde alespoň k jednomu úmrtí a tak se může investigativně natáčet.

Další informace a fotky připravujeme.