Google+
Share on twitter
Twitter

Další smolná prohra mužů a potvrzení dominance starších dorostenců

Dorostenci vyzvali v posledním domácím utkání netradičně od 16:30 hod celek ze Zubří. První gól sice vstřelil soupeř, pak ale následovala série gólů dorostenců. Toto vybojované vedení už do konce zápasu nepustili. Kompaktní obrana a za ní skvěle chytající Vojtěch Košťálek dovolila soupeři pouze devět branek za poločas. Dorostenci zaznamenali střelecký úspěch sedmnáctkrát a v prvním poločase si vybudovali příjemný osmi brankový náskok. Stav 17:9. V desáté minutě druhého poločasu mírně opadlo soustředění a soupeři pomohla i trocha štěstí, kdy zaznamenal pětibrankovou sérii a mírně tak zkorigoval skóre zápasu. Dorostenci ale výraznější zdramatizování zápasu nedovolili a vítězí 25:19. Vítězství nejvyšší ligy staršího dorostu mají naši kluci jasnou už dvě kola, dnes se však konečně dostalo i na medailový ceremoniál a oslavu jedinečného úspěchu polanecké házené. Všem dorostencům gratulujeme a děkujeme jim za výkony, které celou sezónu předváděli.

Muži začali svůj zápas ve 14:30 hod a postavili se průběžně třetí Litovli. Pokud si chtěli udržet alespoň nějakou šanci na udržení, museli nutně bodovat, ideálně vyhrát. Vstup do utkání se jim nepodařil a soupeř odskočil na tříbrankové vedení, které ale muži během ani ne minuty stáhli a stav na začátku desáté minuty tak byl shodně 5:5.  Přes velké množství šancí se jim mezi jedenáctou a třicátou minutou prvního poločasu podařilo vstřelit pouze tři branky a soupeř tak odskočil do čtyř brankového vedení, skóre o poločase 12:8. Ani v druhém poločase se mužům dlouho nedařilo snížit ztrátu, Litovli se dokonce povedlo navýšit náskok až na sedm branek. Změnu odstartoval až gól na 13:18, po kterém následovala několika branková série a přiblížení na rozdíl dvou branek více jak deset minut před koncem zápasu. Ve 28. a 30. minutě se mužům povedlo i srovnat. Litovel tak šla do útoku méně jak minutu před koncem za remízového stavu. Tento svůj poslední útok bohužel dokázala proměnit a muži opět prohrávají po nešťastném gólu v čase 59:58. Konečné skóre 23:24.

Účast našich prvoligových družstev v celostátních soutěžích finančně podporuje společnost Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme