Google+
Share on twitter
Twitter

Po dlouhé zimní pauze se nám v neděli vrátila liga, a rozhodně bylo na co koukat.

Ve 14:00 začal vypjatý zápas staršího dorostu. Od prvních minut jsme mohli vidět vysoké tempo hry na obou stranách a přetahovanou o vedení. Toho se první ujala Dukla, ale naši dorostenci si jej během pár minut vzali zpátky. První krušné chvíle přišly mezi osmnáctou a dvacátou čtvrtou minutou. Ty bohužel dorostenci prohráli 1:5, do konce poločasu se jim ale povedlo dotáhnout ztrátu na pouhý rozdíl jednoho gólu. V první minutě druhého poločasu srovnal Patrik Chobot na 14:14. Vedení se ale stále přelévalo na jednu či druhou stranu. Zlom nastal v devatenácté minutě, kdy byl dukelský Petr Macur za svůj nevybíravý zákrok na našeho Vojtěcha Prašivku potrestán červenou kartou. V následujících třech minutách otočili dorostenci výsledek zápasu na svou stranu. Sérií čtyř gólů a chycené sedmičky stanovily skóre na 23:20 a přes vypjatý konec zápasu si své vedení nenechali vzít. Tento víkend si tak připisují vítězství 26:24 a dva body.

Muži vyzvali Duklu B, vedoucí tým 1. ligy. Celý zápas byl i na házenou nebývale tvrdý z obou stran. První dvouminutové tresty padly bohužel na naší straně, a to pro Šimona Siročáka a chvíli poté Štěpána Švancera. Dvojnásobným oslabením se mužům povedlo projít pouze s jediným inkasovaným gólem. Postupně se ale začala projevovat největší zbraň Dukly v prvním poločase, a to vysoká úspěšnost střelby z dálky. V sedmnácté minutě vedla Dukla výrazným rozdílem 11:6. V devatenácté minutě Herbert Matějka nedovoleným zákrokem poslal k zemi našeho Jakuba Ondrušíka a způsobil mu výrazné krvácení z nosu. Za to mu byla udělena nejen červená, ale i modrá karta. Po zaznění poločasového signálu prohrávali muži o čtyři branky a v druhém poločase je tak čekal nelehký úkol. Do druhého poločasu vstoupili skvěle, prvních deset minut vyhráli 8:3 a ujali se vedení 21:20.  Následující sérií nepřesností a technických chyb bohužel soupeř využil a v dalších deseti minutách se znovu ujal více brankového vedení. V 54. minutě muži znovu sahali po srovnání, kdy po gólu Šimona Siročáka na Duklu ztráceli pouhé dvě branky, ale na následnou sérii tří gólů soupeře už bohužel nedokázali odpovědět a prohrávají 31:34.

Účast našich prvoligových družstev v celorepublikových soutěžích podporu společnosti Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme