Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Tento víkend čekaly dorostence i muže první venkovní zápasy. Dorostenci se vydali na Duklu, tradiční klub, který ale stejně jako naši dorostenci na první body v dorostenecké soutěži stále čekal. Od začátku jsme mohli sledovat vyrovnanou hru. Týmy se až na vyjímky střídaly v úspěšných útocích a stav ve 26 minutě byl 11:11. Na konci poločasu soupeř využil svou přesilovku a odskočil do tříbrankového vedení, které dorostenci gólem v posledních sekundách zkorigovali na stav 12:14. Vstup do druhého poločasu byl stěžejní pro celý další vývoj zápasu. Soupeř do něj vlétnul s mnohem vetší energií a to rozhodlo. Šestibrankové vedení které získal soupeř sice dorostenci mnohokrát snížili a přiblížili se na tři branky, blíž se už ale přiblížit nedokázali a prohrávají 28:31.

Muže čekalo derby s nedalekou Ostravou, o to pikantnější, že někteří hráči Ostravy hostovali minulý rok za Polanku a naopak. Soupeř se na muže skvěle připravil a prvních minutách dominoval. Muže naopak provázelo velké množství technických chyb stejně jako v zápase s Žeravicemi. Ty je spolu s nedisciplinovaným útokem bohužel provázely celý zápas. Stav o poločase byl 13:17. Začátek druhého poločasu patřil mužům. V prvních 12 minutách se jim povedlo otočit vývoj zápasu a získat dvoubrankové vedení, soupeře se jim ale zlomit nepodařilo. Naopak po dvou neproměněných sedmičkách a mnoha zbytečných ztrátách míče jej znovu dostali do zápasu. Ten byl dramatický až do posledních sekund a skončil remízou 27:27. Muži si tak po nevydařeném výkonu odnášejí bod a poučení do dalších zápasů, ve kterých budou muset podat lepší výkon.

Hodnocení zápasu mužů očima Maxmiliána Hýžy, spojky a mladého odchovance Polanky.
“Ze sobotního utkání mám smíšené pocity. I když se nám začátek nepovedl, dokázali jsme gólový rozdíl dotáhnout, a výhra nám utekla jen o kousek. Věřím, že v příštím zápase už ty dva body získáme.”

Účast našich družstev v soutěžích ČSH podporuje společnost Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme