Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Minulý víkend se polanecká mužská a dorostenecká házená vydala ven a sehrála dvě složitá venkovní utkání.

Starší dorostenci čekal HAOLK, Házenkářská Akademie Olomouckého kraje. Dorostence dosud provázela série porážek a ve Velké Bystřici, kde utkání sehráli, je nečekalo nic lehkého. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, vedení se přelévalo ze strany na stranu. Dorostenci si i tak postupnými krůčky vybojovali náskok. Ten skvělou pětiminutovkou zvýšili na šest branek, kdy na přelomu dvacáté a dvacáté první minuty vedli 14:8. Pak si ale vybrali slabou desetiminutovku a náskok nejen ztratili, ale dokonce pustili soupeře do vedení. Stav o poločase byl 16:17. Druhý poločas začal stejně jako první, tentokrát to ale byli naši kluci, kteří vždy museli dotahovat náskok soupeře. To se jim povedlo hned několikrát, na 17:17, 18:18, 25:25, 26:26… nikdy se jim ale nepovedlo překlopit vedení na svou stranu. Do poslední pětiminutovky vstupovali za stavu 28:30. Ve dvacáté šesté minutě se přiblížili na jediný gól, ve dvacáté osmé srovnali. Oba týmy si v posledních minutách vybrali oddechový čas, ani jednomu se ale nepovedlo vstřelit branku. Dorostenci si po remíze 30:30 odvážejí první cenný bod v letošní sezóně.

Muži se vydali do Rožnova. S neoblíbeným soupeřem se nedávno potkali v Českém poháru, ve kterém padli o jedinou branku, 31:32. Tentokrát odjížděli s jasným cílem, odvézt si vítězství a dva body. Vstup do zápasu mužům vyšel, byli jednoznačně lepším a hladovějším týmem. Ve dvanácté minutě vedli už o pět branek a donutili soupeře k oddechovému času. Ten ale na obrazu hry nic nezměnil. Polanka dále zvyšovala svůj náskok. Stav o poločase byl 21:12. Druhý poločas znovu nabídl jednoznačnou dominanci jednoho celku. Stejně jako v prvním muži předváděli tvrdou, ale čistou obranu, za kterou skvěle chytala dvojice brankářů. V útoku se dvanácti a deseti góly blýskl Martin Hrachovec a Šimon Siročák. Muži tak už podruhé v řadě vyhrávají vysokým rozdílem 42:25. Určitě ale není čas k usnutí na vavřínech, sezóna je dlouhá a do každého zápasu je třeba jít s pokorou. Už tuto neděli je doma čeká náročný souboj s průběžně třetím celkem, Napajedly. Přijďte je podpořit a prodloužit vítěznou šňůru.

Hodnocení zápasu Šimonem Špalkem, brankářem mužského celku a jednoho z důležitých strůjců vítězství v Rožnově: “Navázali jsme na výhru z minulého víkendu dalším vítězstvím. Jako tým jsme podali skvělý výkon a jsem rád, že jsem mohl přispět svými zákroky.”

Účast našich družstev v soutěžích ČSH finančně podporuje společnost Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme!